FEMTRAK – Dünya Dişidir, Dişi Dişlidir.

Editörden

Editörden

Nasıl da hızla geçti bir ay… Sabah kalkıyorsun ayın başı gece yatarken birmiş yine ay. Bu hıza ayak uydurmak kolay değil. Ülkenin ve dünyanın durumu, yarın ne olacağını hiçbirimizin görememesi hepimizi bunalıma sokuyor.

Geçen gün konuştuk arkadaşlarla, kaçıp gitsek buralardan, sorunsuz, dertsiz yaşanacak bir yer bulsak diye. Bulamadık. Hem artık böyle bir yer kalmadı bu yeryüzünde hem de gittiğin yere kafanı da götürüyorsun. Sonuçta dedik, kalalım kaldığımız yerde, hiç değilse dibimizi aydınlatırız.

Yaz geldi. Tatil zamanı. Ama sanırım bu yıl tatile gidişler sorunlu olacak. Uçak, otobüs, tran fiyatları ateş pahası. Arabayla gidelim dersen benzin feci. En iyisi evde oturup eksik gedikleri onarmak, evi hafifletmek için kullanmadığımız şeyleri elden çıkarmak, kağıtları düzene koymak falan olsa gerek. Belki de hepsinden önemlisi kafamızı toplamak. Koşarak yaşadığımız yaşamı biraz olsun yavaşlatmak, bir ağacın dibine oturup bize yetişemeyen ruhumuzun bizi yakalamasına yardım etmek.

………

Kadın cinayetleri aldı başını gidiyor. Her güne bir kadın bazen daha da fazla. Gazeteler erkekler tarafından öldürülmüş pırıl pırıl kadın fotoğraflarıyla dolu. Kimi selfi yapmış, kimi arkadaşlarına poz vermiş. Ve hepsi de bir kaç gün sonra başına gelecek felaketten bihaber objektife gülümsemiş. Katileri adaletsiz adaletin pençesinden kurtulmuş. “İyi halleri” dikkate alınarak yeni canlar almak üzere yakında aramıza salıverilecekler. Kadın ve LGBT düşmanı bir toplum olduk.

……….

Bu ay Femtrak Temmuz ve Ağustos sayılarını birlikte çıkarıyor. Ağustos ayında bir küçük ara vereceğiz. Yeni dönemde daha hızlı, daha kaliteli olarak çıkacağız karşınıza. Sağlıkla kalın…