FEMTRAK – Dünya Dişidir, Dişi Dişlidir.

EDİTÖRDEN

EDİTÖRDEN

Mayıs sayımızda Femtrak’ın yüreği kıpır kıpır. Yerimizde duramıyoruz. Mayıs zaten en güzel aylardan biri. Havada çiçek kokusu, kuş cıvıltıları. Sokaklarda “artık yeter, herşey güzel olacak” diye coşkuyla toplanan insanların umutlu sesleri.

Bu ay bir güzel sürprizimiz de var size. 

“TURGUT UYAR ŞİİR YARIŞMASI” açıyor Femtrak. Heyecanlıyız. Turgut Uyar’a yakışır bir yarışma olacak. Yarışma koşullarına derginin iç sayfalarında ulaşabilirsiniz. Kitap oylumunda bir dosyayla yurtiçinden veya dışından katılmak mümkün yarışmaya. 1. 2. ve 3. lük ödülünü kazanan eserler,”İz Bırakan Kalemler Yayınevi” tarafından kitaplaştırılacak, ayrıca seçilecek bir esere de “Ofistikişler” tarafından 3.000 Lira Jüri Özel Ödülü verilecek. Yarışmaya katılacak tüm şairlerimize başarılar dilerim.

Evet, yüreğimiz kıpır kıpır demiştim. Sadece yarışma heyecanı değil bu kıpırtıyı yaratan: Umudumuz. Önümüzdeki hafta bu saatlerde artık ülkemizin geleceğini belirleyecek seçim sonlanmış, amiyane tabirle dananın kuyruğu kopmuş, karanlıktan aydınlığa açılan kapıdan geçmiş ve biraz temiz nefes alabilecek koşullara kavuşmuş olacağız. 

Dileğim, haramilerden arınmış bir ülkede demokrasiye, özgürlüğe, adalete yürüyen bir ülkenin sokaklarında dolaşıyor olmamız.