FEMTRAK – Dünya Dişidir, Dişi Dişlidir.

Gamze Abla

Gamze Abla

Sayın Gamze Hanım,

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile internette Femtrak Dergisine biraz baktım. Yazıları okumadım ama Gamze Abla hoşuma gitti. Ben de bir soru sorayım bari. Ben 38 yaşında bir bayanım. Liseyi bitirdim. 5 senedir üniversite imtihanlarına giriyorum. Olmuyor. Okumayı yazmayı seviyorum. Kadın dergilerine bakıyorum. Biçki dikiş biliyorum. Annemin, teyzemin komşularımın elbiselerini ben dikiyorum. Benim derdim erkek arkadaş. Şimdiye kadar hiç erkek arkadaşım olmadı. Çok istiyorum ama olmuyor. Aslında çok geziyorum. Ama kimseyle tanışamıyorum. Komşumuzun bir kızı var. Benden üç yaş büyük. Onunla geziyoruz. Nereye gitsek erkekler onun yanına geliyor, laf atıyor. Adını soruyor. O da söylüyor. Bana kimse gelmiyor. Benim çok moralim bozuluyor. Size bir vesikalık fotoğraf yolluyorum. Çirkin miyim ben? Acaba benim erkek arkadaş edinmek için feminist mi olmam lazım? Şimdiye kadar hiç feminist olmadım. Bir kere bir yaş gününde feminist bir bayan vardı. Çok da çirkindi. Ama evliydi. Bizimki aşk evliliği diye anlatmıştı. Benim tanıdıklarımın çoğu görücü usulü evlendi. Ben de aşk evliliği yapmak istiyorum. Bunun için bana bir öneriniz var mı? Siz tecrübelisiniz, bilirsiniz. Derdimi çözeceğinize inanıyorum.
(Ahsen …..)

Sevgili Ahsen Bilirbilemez çocum,

Mektubundan anladığıma göre çok dertlisin, bir an önce o beyaz gelinliği giyme gayretkeşliği içindesin. Ninelerimiz zamanında olsa, umut yoktu senin için. Dalında kurumuş bayat incirsin yani diyeceğim ama devir değişti.

En azından seçim değerleri değişti. Kendini feminizm denen ateşe atmadan önce bi beni dinle bakalım kızım.  Yanlış kişiyle geziyorsun. O arkadaşın seni seçmiş çünkü rekabette o kazanacak. İlk görüşte eğilim ondan yana olur. Çünkü götü güzel. Belli ki senin değil. O zaman hemen bir SWOT analizi yapıp, üstünlüklerini ve fırsatlarını bir bir araştırıp, değerlendireceksin.

Efendim resmine hiç bakmamın gereği yok. Çünkü orada belli ki piyasayı zorlayamayacaksın. O zaman sana bir Marka Kimliği yaratmamız lazım.

Hedef kitleni seçelim önce: 30 ile 40 yaş arası erkekler desek, onlar, daha çok olgun ve zengin kadın peşinde. Yarısı cigolo olmaya hevesli. Asgari ücret piyasa şartlarını belirliyor. 40 üzeri 60 yaşına kadar olanlar, kendilerinden genç avların peşindeler, malum erkeklik hazır eldeyken…

Bu tam rekabet piyasasında, arz ve talep eşitliği değeri belirliyorsa, seni arz edilir yapmak lazım yavrucuğum.

Derhal altına bir Mercedes ya da BMW çekiyorsun, o pahalı markalardan elbiseler, kokular alıyorsun, en pahalı havuzların ve restoranların olduğu otellerin barlarına takılıyorsun. (Hatta bir özel şoför edin) Sonracıma, yürüyüşünü, bakışını ve vücudunun her mm karesini değiştiriyorsun.

Pahalıya mal olacak ama, şimdilerde çoook düşük faizlerle kredi yarışında tüm bankalar. Çek birinden kredini, yap yatırımını kendine…

Feministlerden uzak dur. Onların hem akıllı hem de güzelleri vardır ki, sorma gitsin. 

Sen üç vakte kalmaz, en pahalı kocayı cepte bil. Enerjini düzeni değiştirmeye değil, düzeni kullanmaya harca. Kaç yüz bin yıldır bu iş böyle… Sen mi değiştirecen. Bak yoluna, kazı kazan gibi… Şimdi görünenin altındakini kazımaya kimse hevesli değil. Yap rolünü bul karoyu… 

Sonrasında ister feminist ol ister hümanist… Kim tutar seni.

Önemli Not: Resmin bende kalsın. Sakın o gözlüklü sersem bakışlı kızı bir daha kullanma!  Ben photo shopla olmanı istediğim kızı yarattım. Bütün sosyal medya hesaplarını bu fotoğrafla yeniden aç… Çok aptal görünme sıkılırlar, çok akıllı görünme kaçarlar!

Gamze Abla