FEMTRAK – Dünya Dişidir, Dişi Dişlidir.

Gamze ablaya soru

Gamze ablaya soru

Ben genç anne olmuş, boşanmış genç bir kadınım. Anlaşarak boşandık sayılır, birlikte yapamadık, birbirimize katlanamadık. Oğlum tabii ki benimle kalıyor, o benim her şeyim. Tabii ki çalışıyorum ve hep çalışacağım. Annem ve eşi de en büyük destekçilerim. Yani bu toplum koşullarında öyle pek sorunu olan biri sayılmam.  Ancak, şöyle bir ikilem içindeyim:

Hayatıma yeni bir erkek girdi. Benim arzularımı körükleyen entelektüel, akademisyen bir erkek. 

Pek bir “cool”. Gittikçe ona bağlanacağımı hissediyorum. Ben ona hayran, o ise bu hayranlığı pek doğal karşılayıp bu beraberlik için parmağını bile kıpırdatmayan. Onun bağlılık konusunda tutarlı olup olmayacağını ise bilmiyorum, hele baba olacak bir tip hiç değil. Beni tabii ki pek bir beğeniyor, güzel sayılabilecek daha 25’lerinde bir kadınım. Ancak seviyor mu sevecek mi, bilemiyorum? 

Bir de bana ilgi gösteren başka bir erkek var. İşyerinden arkadaşlarla gittiğimiz bir mekânda karşılaştık. Bir arkadaşımın akrabası imiş, üstelik evi bizim eve yakınmış. Çok mütevazi, düzenli bir işi var. İnce ince gönlümü fethetmeye çalışıyor. Bana ilgisini, hayranlığını hissediyorum. Ancak yukardakinin etkisinde olduğumdan mesafeli duruyorum. Bir bahaneyle oğlumla da tanıştı, onunla hemen arkadaş oldu. Onu her gördüğümde “bak ben tam aile babası olacak ve seni sevecek bir adamım, üstelik seni çok seveceğim” duygusunu iletiyor. Ve bu beynimin içinde yanıp sönüyor.

Kafam çok karışık! Ne yapmalıyım? Benim hayran olduğum mu, bana hayran olan mı?

Arzularımın mı peşinden gitsem? Yoksa sağduyulu davranıp herkesi mesut mu etsem? 

Ben mesut olur muyum? 

Seçim zordur ama sen kendini seç

Güzel kızım, bu seçim karmaşasında durum biraz karışık görünse de aslında çok açık. Kendine sor, sen koca mı, baba mı ikisini mi yoksa bütün erkekler senin mi olsun istiyorsun. Çocukların tek babası olur çocuğum. Kadınların tek erkeği olmak zorunda değil ama. Çocuğuna iyi baba olacak diye bir adamla evlenmeyi seçeceksen, esas babasını zehirle mesela! Şaka yapıyorum tabi. Kimseye baba anne kardeş falan arama

Yanılırsın.

Seni görmezden gelen bir diğeri ile ‘benim aşkım yeter’ salaklığında avuç açıp sev beni. Pankartlı eylemine devam edersen, çok kısa zamanda kıçın açıkta ortada kalırsın.Dünya erkek dolu ve sen daha çok gençsin. Yani demek istediğim kısaca şu: ‘Arı vız vız, vız, arı vız, vız, vız’

Anladın sanırım.