FEMTRAK – Dünya Dişidir, Dişi Dişlidir.

Gözlerim Kayıyor Gamze Abla!

Gözlerim Kayıyor Gamze Abla!

Yazmaya utanıyordum ama bi cesaret dedim kendime, bi cesaret yaz Hamit, Gamze Abla’na.

Böyle utana utana nereye kadar yani! Yazıyorum işte:

Komşumuzu pek seviyoruz hanımla ben. Alt kata yeni taşındı. Evde sıkıntıdan, komşumuza gitmeye başladık işte. Bu pandemide gidecek yer de olmadığından. Televizyon seyret nereye  kadar. Çocuklar büyüdü uçtu evden. Ben evden çalışıyorum. Hanım, dikiş  diker sağa sola.  O biraz durdu tabi. Artık, sık sık gidip geliyoruz Sümbül Hanım’a. Sümbül Hanım adı gibi narin bir Hanım. Hiç kilo almamış. ‘Bünyem böyle’ diyor. Pek de konuşkan. .Her konuda konuşuyoruz yani bir aile gibi oluverdik kısa sürede. Kadıncağızın eşi rahmetli olmuş. Biricik oğlunu daha yeni askere göndermiş. Yalnız kalmış yani.

Bizim Hanım sabah programlarını kaçırmaz, Sümbül Hanım da öyle. Kim kimi kaçırmış falan. Hangi gelin daha iyi börek yapıyor. Sağlık için neler yapmalı. Allah için eteğinden bilgi akıyor kadının.

Bizim Hanım sus pus kalıveriyor onun engin bilgisine. Ne zaman bize gelse biz ona gidiversek, ağzını açınca bal damlıyor. Sümbül Hanım’da kültür yüksek tabi; lise mezunu. Bizim Hanım orta iki terk.

Neyse uzatmayayım. Sümbül Hanım bize geldiğinde masada otururken bazen gözüm dekoltesine kayıyor. Nazar değmesin göğüsleri irice o bedene göre. Bacak bacak atıyor arada dizi görünüyor bazen daha ilerisi, gözümü tutamıyorum Gamze Abla. Kayıyor. Durmadan kayıyor. Bu kaymalar mazallah kötü sonuç verecek diye çok korkuyorum. Ama durduramıyorum. Hatta bazen rüyalarıma giriyor, gözüm devamına da kayıyor. Hayal ediyorum demek ki. Ne yapsam da bu kaymaları durdursam. Yarımınıza muhtacım Gamze Abla.
Hamit Yorulmaz

Hamit Yorulmaz Çocum,

Derdini dikkatle okudum, doğrusu sana çok acıdım. Sümbül Hanım belli ki has bir hanımefendi. Sanırım, biraz kumaş sorunu var. Az kumaş kullanıyor giysilerinde bu da sizde göz kaymasına yol açıyor çocum.

Diyorum ki tez elden bir göz doktoruna gidin, bu durumu düzeltsin, sizin hanım da ikide bir eline iğne batmasın sizi gözlemekten. Yoksa onun da gözleri bozulacak.

Şifalar dilerim acilinden.

Gamze Abla