FEMTRAK – Dünya Dişidir, Dişi Dişlidir.

Hata ve yanlış

Hata ve yanlış

Dar alanda kısa paslaşmalar

İki akvaryum balığı birbirine popo sallıyordu…  Hiç değmeden kurgu bir okyanusta yüzüyorlardı. Hata akvaryumda mıydı yoksa okyanus niyetine yanlış yere mi konmuşlardı. Yanlışlık, birbirine değmemekte miydi yoksa iki kişilik bir kafeste sıkışmakta mıydı hata? Balıklar boğulmaktan ölüyordu. Ölü balıklar yüzüyordu birbirini fark etmeden.    

Herkes bir çift balığı izliyordu balıklar birbirini görmüyordu.

Evlilikte özgürlük var mıydı peki özgür evlilik? Aynı bardaktan su içmiyorsan, aynı sofraya şükretmiyorsan, aynı odada sadece nefes alıyorsan; başka tenleri koklamak yanlış mıydı? Bir yastıkta dokunmadan uyumak haktan mı, hukuktan mıydı? Madem yanlışlık yalnızlıktaydı, iki kişilik yalnızlıkta doğru olan ne vardı? 

Aşkta verilen ahde vefa bitmişse çoktan, evlilik akdi devam ediyor diye başka bir ruha akmak kime yasaktı? Âşık olana mı, evli olana mı? Hayat der ki yaşa, hâkim der ki yasa…. Yanlış âşık olduğuna mı yoksa âşık olmadığına mı dokunmak? Böyle soru olur mu? İki kişi imzaya dolanıyordu. Herkes bir çift yüzüğe bakıyordu, onlar birbirini görmüyordu… Yasa olmasa bu işte hata mı vardı? Yaşam bir okyanustu, yasa yaşamı boğuyordu.

Picture of Gülşah Veryeri

Gülşah Veryeri

Tüm Yazıları