FEMTRAK – Dünya Dişidir, Dişi Dişlidir.

İhtiyaç listesi, tedbirler listesi olana kadar

İhtiyaç listesi, tedbirler listesi olana kadar

Çantaya sığmıyor… O kadar çok ki aklıma da sığmıyor, her gün yenisi ekleniyor. Listeden çıkanlar bir süre sonra yeniden beliriyor. Benimkisi düzensiz bir akış içerisinde, düzenlemeyi öğrenmem lazım, öğrenmemiz lazım.  Bireysel yardımlar yetersiz kalıyor. İnsan hayatı bildiğimiz temel ihtiyaçlar ile güvenceye alınamayabiliyor. 

Kişiye, zaman dilimine, coğrafyaya, tespiti zor koşullara göre günden güne değişen ve yenilenen ‘’ihtiyaç listesi’’ uzunca bir süre  ‘’Normal’’imizin bir parçası olacak. Ta ki ihtiyaç listesi ‘’tedbir listesi’’ne dönüşüp kendi kendine yetene ve ihtiyaç sahiplerine eskisinden daha güvenli bir hayat kurulabilene kadar. 

Dayanışma içinde bu listeleri yettirmek için gece gündüz çalışan herkese sonsuz teşekkürler. Bu süreçte yetişemediğim, yanlış bildiğim her detay ve bilgi akışı için kendi adıma özür dilerim; afetler ülkesinde yaşamama karşın yeteri kadar bilgi sahibi olup yakın çevremde kamuoyu oluşturamadığım; örgütlü ve gönüllülük esasına dayalı program ve eğitimlerine katılamadığım için de… Dayanışma içinde olamayan, cahilliğin silahını halka doğrultan, inkardan beslenen fırsatçılar adına ise ancak utanıyor ve öfke duyuyorum. Unutmayacağım; daha çok öğrenip, öğrendiklerimizi hayata geçirerek kör cahillikten hesap soracağız… 

Picture of Ilgın Erarslan Yanmaz

Ilgın Erarslan Yanmaz

Tüm Yazıları