İhtiyaç listesi, tedbirler listesi olana kadar

Çantaya sığmıyor… O kadar çok ki aklıma da sığmıyor, her gün yenisi ekleniyor. Listeden çıkanlar bir süre sonra yeniden beliriyor. Benimkisi düzensiz bir akış içerisinde, düzenlemeyi öğrenmem lazım, öğrenmemiz lazım.  Bireysel yardımlar yetersiz kalıyor. İnsan hayatı bildiğimiz temel ihtiyaçlar ile güvenceye alınamayabiliyor. 

Kişiye, zaman dilimine, coğrafyaya, tespiti zor koşullara göre günden güne değişen ve yenilenen ‘’ihtiyaç listesi’’ uzunca bir süre  ‘’Normal’’imizin bir parçası olacak. Ta ki ihtiyaç listesi ‘’tedbir listesi’’ne dönüşüp kendi kendine yetene ve ihtiyaç sahiplerine eskisinden daha güvenli bir hayat kurulabilene kadar. 

Dayanışma içinde bu listeleri yettirmek için gece gündüz çalışan herkese sonsuz teşekkürler. Bu süreçte yetişemediğim, yanlış bildiğim her detay ve bilgi akışı için kendi adıma özür dilerim; afetler ülkesinde yaşamama karşın yeteri kadar bilgi sahibi olup yakın çevremde kamuoyu oluşturamadığım; örgütlü ve gönüllülük esasına dayalı program ve eğitimlerine katılamadığım için de… Dayanışma içinde olamayan, cahilliğin silahını halka doğrultan, inkardan beslenen fırsatçılar adına ise ancak utanıyor ve öfke duyuyorum. Unutmayacağım; daha çok öğrenip, öğrendiklerimizi hayata geçirerek kör cahillikten hesap soracağız… 

Yazar

Yazar

Berin Uyar B
Berin Uyar
EDİTÖRDEN
June 19, 2023
Save
EDİTÖRDEN
Funda Sevencan F
Funda Sevencan
CAPSULA MUNDI
June 19, 2023
Save
CAPSULA MUNDI
Berin Uyar B
Berin Uyar
DEVEDE KULAK MI?
June 18, 2023
Save
<strong>DEVEDE KULAK MI?</strong>
Yelda Karataş Y
Yelda Karataş
BABASININ KIZI
June 18, 2023
Save
<strong>BABASININ KIZI</strong>
M
Muazzez Arısoy
NAZIM HİKMET’İN YOLCULUĞU - HALUK ORAL
June 18, 2023
Save
NAZIM HİKMET’İN YOLCULUĞU - HALUK ORAL